لینک و لونک

استقبال اتحادیه اروپا از روند مذاکرات صلح سوریه در «آستانه»

به گزارش لینک و لونک به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «قزاقستان. کز» در خبری نوشت: «الماس همزه اف» نماینده قزاقستان در اتحادیه اروپا و همزمان سفیر این کشور در بلژیک می‌گوید، روند مذاکرات صلح آستانه در رابطه با حل و فصل درگیری‌های سوریه توسط اتحادیه اروپا مثبت ارزیابی شده است.

این دیپلمات قزاق افزود: اتحادیه اروپا روند صلح سوریه در آستانه را دنبال کرده و نسبت به تجربه قزاقستان در خصوص برگزاری دیگر مذاکرات بین‌المللی خوشبین است. 

به گفته وی، آستانه برای برگزاری مذاکرات صلح سوریه از تجربه مذاکرات هسته‌ای ایران بخوبی استفاده کرده است و اکنون نظر مثبت مجامع جهانی را با خود بهمراه دارد.

همزه اف همچنین خاطرنشان کرد، آستانه یک میدان بیطرف برای حضور همه طرف‌های درگیر می‌باشد. همه طرف‌های درگیر صلح سوریه بدون هیچ مانعی می‌توانند به آستانه سفر کنند.

دور اول مذاکرات صلح سوریه در شهر آستانه در تاریخ ۲۳ الی ۲۴ ژانویه سال جاری بین نمایندگان دولت سوریه و معارضان این کشور برگزار شد. این مذاکرات با ابتکار روسیه، ایران و ترکیه راه اندازی شد و هدف اصلی آن تامین و تقویت روند آتش بس در سوریه محسوب می‌شد. دور دوم مذاکرات ۱۶ فوریه سال جاری برگزار شد.

0

دسته :  اخبار منطقه

دیدگاه ها