لینک و لونک

خاطرات شیرین همسر شهید تجلایی

به گزارش لینک و لونک به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بانوی کوثر، نسیبه عبدالعلی زاده همسر شهید علی تجلایی در چهارمین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت در سالن ولایت اردبیل در روایتی شیرین به شرح آشنایی خود با این شهید بزرگوار و نیز ازدواج  و شهادت وی پرداخت.

وی گفت: با خانواده همسرم و خودم به مراسم عقدمون رفتیم، قرار بود حضرت آیت الله مدنی خطبه عقد ما را جاری کند.قبل از شروع مراسم،علی آقا رو به من کرد و گفت: شنیده ام که عروس هر چه  در مراسم عقد از خدا بخواهد خدا اجابت می کند.

نگاهش کردم و گفتم:چه آرزویی داری؟!

در حالی که چشمان مهربانش را به زمین دوخته بود گفت: اگر علاقه ای به من داری دعا کنید و از خدا بخواهید  عمر مرا ختم به شهادت کند.

از این کلام او تنم لرزید.چنین جمله ای برای یک عروس در چنین مراسمی بی نهایت سخت بود.

سعی کردم طفره بروم اما علی مرا قسم داد.به ناچار قبول کردم.هنگام جاری شدن خطبه عقد از خداوند بزرگ هم برای خودم و هم برای علی طلب شهادت کردم.

وی در پاسخ به این سوال که چطور شد با شهید تجلایی ازدواج کردید، گفت: مصاحبه ای که با وی در جبهه کرده بودند در آن روزنامه دیدم که علی آقا در بین سخنانش گفته بودند، آیا حاضرید امشب بهشت را بخریم ؟این جمله وی برایم خیلی مهم بود. من هم دنبال چنین فردی بودم که ارزش زندگی اش را با خدا معامله کند، تا در قیامت راه گشایی برای خانواده اش باشد و عرض کردم خدا شاهد است با این که می دانستم در آن وضعیت جنگ ایشان شهید ،جانباز یا اسیر خواهند شد، ولی می خواستم به او خدمت کنم و در آن سه و نیم سالی که با هم بودیم بنده خود را کنیز ایشان می دانستم، نه همسر ایشان و در طول این مدتی که نزد ما نیستند، هیچوقت شکست یا خدای ناکرده سستی احساس نکردم و خدا را شکر گزار بر این نعمت بوده ام .

همسر شهید خاطرات درس آموز زندگی شهید بزرگوار «علی تجلایی» و وصف لحظات شهادت ایشان و نحوه رسیدن خبر شهادت به خانواده را بیان کردند.

انتهای پیام /

 

0

دسته :  دین و مذهب

دیدگاه ها